Polikarbon Sundurma

Polikarbon Sundurma

Kullanım açısından polikarbon saçak olarak da bilinen polikarbon sundurma genelikle kapı önlerinde kullanılmaktadır. Herhangi bir geçidin dış kısmına gelecek şekilde uygulanan sundurma çeşitleri olarak bilinmektedir. Polikarbon kapı sundurmaları günümüzde daha çok kullanılan ve en çok talep gören sundurma modelleridir.

Kapı üstü polikarbon sundurmalar kullanım açısından dayanıklıdır. Şık görüntüsüyle uygulandığı zaman da alanın dekorasyonunu daha iyi bir şekilde zenginleştirir. Kapı üstü sundurma modelleri kişiye özel ve istenilen ölçüde de imal edilebilir. Polikarbon levhalar renk bakımından daha çeşitli ve oldukça zengindir. Polikarbonların yanı sıra alt kısmına uygulanan ayaklar model ve renk bakımından da oldukça zengindir. Kullanacak olan kişilerin isteğine göre de paslanmaz ayaklı olarak üretilebilen ve kapı üstü sundurmalar çok fazla kullanım sayesinde dekoratif görünümlü ferforje ayaklı olarak da üretilir ve kullanılır.

10 mm polikarbon ile hazırlanabikmete. Polikarbon sundurma alüminyum çerçeve ile daha zengin bir görüntüye sahip olan bir sistemdir. Kullanım açısından genellikle 10 yıl üretici firma garantisi ile satışa sunulan bir sistemlerdir. Oluklu olması nedeniyle de sağlıklı U.V. kırımı ile gölgelik etkisi yaratır. Polikarbon saçakların da fiyat olarak tercih edilme sebebidir.

Polikarbon aynı zamanda fabrika aydınlatmalarında kullanılabilmekte. Kolay kurulum alternatifi sağladığı için pratik saçak denir. Piyasa ürünlerine göre her türlü kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Bu pratik ürünler 4mm levha yerine tam 10mm et kalınlığı malzeme kullanırız. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılan ürünlerdir

Polikarbon Levha Teknik Özellikler

  • Daha iyi bir şekilde Isı İzolasyonu sağlar.
  • Sıcak ve soğuk bükme olarak çok daha kolay şekil verebilme özelliğine sahiptir.
  • Kırılmaya karşı camdan 200 kat, akrilik levhadan 6 kat daha fazla dirençli olan ürünlerdir.
  • Tabiat şartlarına karşı yüksek ısıya sahiptir.
  • Ateşe karşı dayanıklıdır.
  • İşlenebilme, depolama, kullanım ve montaj açısından da kolaylık sağlar.
  • Yüzeyde su tutmama özelliğine sahiptir.

Polikarbon Sundurma Faydaları Nelerdir?

Çok güney cephelerde daha çok  fazla yarar sağlayan polikarbon sundurmalar genellikle ısıyı, %65’e varan oranda absorbe etmeyi de sağlayan ürünlerdir. Ve doğu ve batı cephelerinde kullanıldığı zaman ise, %77’ye kadar etkili korunma sağlamaktadır. Doğu batı cephelerinde yer alan sundurmalar, güneş ışığının zararlı etkilerini de kısa süre de filtre eder. Hem eşyaları, hem de insanları güneşin zararlı ışınlarından daha iyi bir şekilde korumakta. Rüzgara karşı, destekleyici taşıyıcılarının olması sayesinde açık alanda dayanıklılığı daha fazla artar ve uzun ömürlü bir hizmet de sunmaktadır. Bunlarla birlikte ortak kullanım alanlarının da temiz ve sağlıklı kalabilmesi için güneşin zararlı ışınlarından korunabilmesi polikarbon sundurmalar sayesinde daha iyi bir şekilde mümkün olur.

Polikarbon sundurma modelleri her hangi bir geçitin veya kapının dış girişine çatı olacak şekilde, yapıldığı için çok fazla tercih edilmekte.

Call Now ButtonHemen Ara