Polikarbon Sundurma

Polikarbon Sundurma

Kullanım açısından polikarbon saçak olarak da bilinen polikarbon sundurma genelikle kapı önlerinde kullanılmaktadır. Herhangi bir geçidin dış kısmına gelecek şekilde uygulanan sundurma çeşitleri olarak bilinmektedir. Aynı zamanda polikarbon kapı sundurmaları günümüzde daha çok kullanılan ve en çok talep gören sundurma modelleridir.

Kapı üstü polikarbon sundurmalar kullanım açısından dayanıklıdır. Şık görüntüsüyle uygulandığı zaman da alanın dekorasyonunu daha iyi bir şekilde zenginleştirir. Çünkü Kapı üstü sundurma modelleri kişiye özel ve istenilen ölçüde de imal edilebilir. Polikarbon levhalar renk bakımından daha çeşitli ve oldukça zengindir. Polikarbonların yanı sıra alt kısmına uygulanan ayaklar model ve renk bakımından da oldukça zengindir. Kullanacak olan kişilerin isteğine göre de paslanmaz ayaklı olarak üretilebilen ve kapı üstü sundurmalar çok fazla kullanım sayesinde dekoratif görünümlü ferforje ayaklı olarak da üretilir ve kullanılır.

Üstelik 10 mm polikarbon ile hazırlanabikmete. Bununla birlikte polikarbon sundurma alüminyum çerçeve ile daha zengin bir görüntüye sahip olan bir sistemdir. Özellikle kullanım açısından 10 yıl üretici firma garantisi ile satışa sunulan bir sistemlerdir. Öncelikle oluklu olması sayesinde sağlıklı U.V. kırımı ile gölgelik etkisi yaratır. Özellikle polikarbon saçakların da fiyat olarak tercih edilme sebebidir.

Aynı zamanda polikarbon fabrika aydınlatmalarında kullanılabilmekte. Çünkü kolay kurulum alternatifi sağladığı için pratik saçak denir. Piyasa ürünlerine göre her türlü kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Özellikle bu pratik ürünler 4mm levha yerine tam 10mm et kalınlığı malzeme kullanırız. Bundan dolayı uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılan ürünlerdir

Polikarbon Levha Teknik Özellikler

  • Öncelikle daha iyi bir şekilde ısı izolasyonu sağlar.
  • Sıcak ve soğuk bükme olarak çok daha kolay şekil verebilme özelliğine sahiptir.
  • Özellikle kırılmaya karşı camdan 200 kat, akrilik levhadan 6 kat daha fazla dirençli olan ürünlerdir.
  • Tabiat şartlarına karşı yüksek ısıya sahiptir.
  • Ateşe karşı dayanıklıdır.
  • İşlenebilme, depolama, kullanım ve montaj açısından da kolaylık sağlar.
  • Yüzeyde su tutmama özelliğine sahiptir.

Polikarbon Sundurma Faydaları Nelerdir?

Çok güney cephelerde yarar sağlayan polikarbon sundurmalar ısıyı, %65’e varan oranda absorbe etmeyi de sağlayan ürünlerdir. Ve doğu ve batı cephelerinde kullanıldığı zaman ise, %77’ye kadar etkili korunma sağlamaktadır. Doğu batı cephelerinde yer alan sundurmalar, güneş ışığının zararlı etkilerini de kısa süre de filtre eder. Rüzgara karşı, destekleyici taşıyıcılarının olması sayesinde açık alanda dayanıklılığı daha fazla artar ve uzun ömürlü bir hizmet de sunmaktadır. Bunlarla birlikte ortak kullanım alanlarının da temiz ve sağlıklı kalabilmesi için güneşin zararlı ışınlarından korunabilmesi polikarbon sundurmalar sayesinde daha iyi bir şekilde mümkün olur.

Polikarbon sundurma modelleri genelikle kapı önlerinde kullanılmaktadır.

Call Now ButtonHemen Ara