Aklınızda Soru İşareti Kalmasın

Sundurma nedir; Yağmuru, güneşi engellemek için kapı üstüne ya da duvar önüne yapılan saçaklara verilen genel isimdir.
Sundurmacı ise sundurmaları yapan kişilere verilen genel isimdir.

Sundurma ayakları duvara sağlam bir şekilde montajı yapılır. Ayakların üstünde bulunan bağlantı elemanları vasıtasıyla üst  panelin profili bağlantı elamana  oturtularak vidalanır.

Sundurma kullanım alanları bina giriş kısımları, işyeri, pencere, prefabrik  konteyner, atm üstü, fotosel kapı üzeri, balkon  üzeri, fabrika sevkiyat kapıları üzerinde  kullanılır.

Pratik Sundurma Modeli

Pratik sundurma, adından da anlaşılacağı üzere işlevi basit olan sundurmalardır. Bu sundurma modeli, genel olarak kapıların üzerine inşa edilir ve kötü hava koşullarından, güneş ışınlarından korur. Paslanmaz sundurma, taşıyıcı kolonlardan ve gölgelikten meydana gelen bir modeldir.

Cam Sundurma Modeli

Cam sundurma modeli, diğer sundurmalar gibi kapı ve pencerelerin üzerine inşa edilirler. Özellikle bu sundurmalar, güneye bakan kapı ve pencerelere uygulandığında ısıyı %65’e kadar absorbe edebilen ve doğu cephelerde ise bu oranı %78’e kadar çıkarabilen sundurmalardır. Cam sundurmalar, güneş ışınlarını engellemede oldukça etkilidirler. Tam koruma sağlayarak zamanla solma gibi durumları ortadan kaldırırlar.

Paslanmaz Sundurma Modelleri

Paslanmaz sundurma modeli, dış geçitlerin ve kapıların üzerine inşa edilirler. Uygulandıkları alanı olumsuz hava koşullarından koruyan bu sundurma çeşidi, üstün özelliklere sahiptir. Bu üstün özellikler arasında oldukça dayanıklı ve estetik olması gelmektedir. Mükemmel paslanmaz görüntüsü ile paslanmaya ve korozyona karşı tam direnç gösteren bu sundurma modellerini siz de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Sundurma modelleri : Evlerin, dükkânların kapıları ve pencereleri için en çok tercih edilen minyatür kapatmalardır. Sundurmaların pek çok modeli bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edileni, pratik sundurma modelleridir.

Sundurma fiyatları ise; bu modellere, modellerin özelliklerine ve yine sundurmanın ölçülerine göre değişiklik göstermektedir. Siz de evinizin ya da işletmenizin kapı ya da penceresi için sundurma yaptırmayı düşünüyorsanız, firmamız ile iletişime geçebilir, sundurma fiyatları ve modelleri ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

Polikarbon sundurma özellikleri gün ışığından en iyi şekilde yararlanılması gereken mekânlar için ideal bir malzemedir. Reçinesinin özelliği nedeniyle darbelere karşı dayanıklı olan bu ürün, cam ve akrilik malzemelere göre çok daha hafiftir. Soğuk bükülme özelliği nedeniyle sıklıkla tercih edilen polikarbonun en çok kullanıldığı alanlardan birisi mimaridir. Ultraviyole filtrasyonu ve yüzeyde su tutma gibi koruma özellikleri nedeniyle tercih edilen bu ürün, aynı zamanda ışık geçirme özelliğine de sahiptir. Bunların yanı sıra polikarbon, sahip olduğu özellikler nedeniyle sundurmaların tasarımında da kullanılmaktadır. Polikarbon sundurma olarak adlandırılan bu ürünler, gün ışığından daha çok yararlanılması gereken alanlar için tercih edilmektedir.